Jakie mięso może jeść pies?

30-05-2022 - Autor: As-Pol

Czym karmić swojego czworonoga? Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniej diety, na pewno szukasz dobrych źródeł białka. Sprawdź, jakie mięso może jeść pies i na co zwracać uwagę przy zakupie składników BARF. Podpowiadamy, jaki pokarm sprawdza się u szczeniaków i dorosłych pupili z chorobami, na przykład z cukrzycą.

Mięso w diecie psa

W codziennej diecie czworonogów musi pojawiać się mięso. Wskazane są również inne składniki pochodzenia zwierzęcego, takie jak żołądki, serca i wątróbka. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim warto pamiętać, że organizm psiaka jest przystosowany do polowania i zjadania dzikiej zwierzyny. Choć naturalny instynkt łowcy bywa przytłumiony przez beztroski styl życia domowego pupila, układu pokarmowego nie da się oszukać. Produkty mięsne są ważne ze względu na:

  • zawartość dobrze przyswajanego białka i aminokwasów,
  • optymalne proporcje witamin i składników mineralnych,
  • bycie źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych,
  • smak oraz zapach uwielbiany przez małe i duże psiaki.

Czy pies może jeść surowe mięso? Zdecydowanie tak. Opiekun musi jednak kontrolować, jakie przekąski podaje swojemu zwierzakowi. Najlepsza dieta jest dostosowana do określonego organizmu i stanu fizycznego.

Rodzaje mięsa dla psów

Jedzenie warto kupować u sprawdzonych dostawców mięsa dla psów. Oferowane produkty są objęte nadzorem weterynaryjnym, przechowywane oraz transportowane w odpowiednich warunkach. Dzięki temu są świeże, a ich spożywanie jest bezpieczne. Jakie rodzaje artykułów mięsnych są najlepsze?

Jagnięcina i cielęcina

Miłośnicy czworonogów często wybierają jagnięcinę i cielęcinę. To smaczne, pożywne i delikatne składniki diety BARF. Zawierają wiele cennych składników mineralnych, takich jak potas, żelazo, cynk, fosfor oraz witaminy z grupy B. Warto zdecydować się na przykład na jagnięcinę z kością i podrobami. Podgryzanie gnata dostarczy zwierzakowi wiele radości, a zarazem korzystnie wpłynie na stan jego jamy ustnej, ponieważ sprzyjać będzie usuwaniu kamienia nazębnego. Sprawdzoną propozycją jest także cielęcina z kością, która nadaje się dla psów małych ras. Wystarczy wyjąć ją z opakowania próżniowego i rozmrozić. Wówczas jest gotowa do podania.

Kurczak i indyk

Zastanawiasz się, jakie mięso dla psa z cukrzycą będzie odpowiednie? Postaw na lekkostrawnego kurczaka. Jest niskokaloryczny i sprawdzi się w diecie pupili zmagających się z chorobami. Pamiętaj jednak, że kwestię żywienia warto dokładnie omówić z weterynarzem. Bardzo ważne jest właściwe dawkowanie składników. Możesz skorzystać z internetowego kalkulatora diety BARF. Ilość podawanego jedzenia musi być dopasowana między innymi do wagi zwierzęcia. Konieczne jest zapobieganie otyłości. Chude mięso jest w tym bardzo pomocne. Dobrą propozycję stanowi na przykład indyk bez kości z niską zawartością tłuszczu. Szczególnie polecany jest dla pupili, którzy zmagają się z problemami układu pokarmowego. Zawiera antyoksydanty zapobiegające szkodliwemu działaniu wolnych rodników.

Wołowina

Nieco trudniejszym do strawienia rodzajem mięsa jest wołowina. Stanowi jednak solidne źródło żelaza, cynku i witamin z grupy B. Zwróć uwagę na sposób podania, a zadbasz o żołądek swojego pupila. Jak to zrobić? Wybierz mieszankę wołowiny i indyka z kością. Taki mix jest optymalnym rozwiązaniem i łączy wszystkie zalety obu składników. Dodatkowym walorem jest kość, która świetnie sprawdza się do zabawy i daje psiakowi angażujące zajęcie na długi czas.

Dieta powinna być urozmaicona i bogata w składniki odżywcze. Możesz zdecydować się też na serca wołowe do gotowania. Ten produkt bardzo łatwo przyrządzić. Wystarczy gotować go przez około 20 minut. Posiłek można serwować razem z owocami i warzywami, takimi jak mielona marchewka oraz mieszanki na bazie gruszek, jabłek, ogórków i cukinii.

Pożywne mięso dla psa

Już wiesz, jakie mięso może jeść pies. Wybieraj produkty ze sprawdzonych źródeł i zadbaj o optymalny bilans energetyczny posiłków. Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Doradzimy, jakie pokarmy mięsne najlepiej sprawdzą się dla szczeniaka, zwierzaka z cukrzycą, przedstawicieli ras dużych i małych.