Dieta BARF dla psa

 

Prawidłowe karmienie pupila to duża odpowiedzialność. Każdy właściciel, chce, żeby jego zwierzak był zdrowy, miał sporo energii i dobrze się rozwijał. Dlatego jednym ze sposobów układania wartościowej diety jest żywienie BARF. Co to oznacza? Jest to skrót od ang. określenia Biologically Appropriate Raw Food (pol.: biologicznie odpowiedni surowy pokarm). Mięso jest surowe, niepoddawane żadnej obróbce termicznej ani konserwacji, dzięki czemu zachowuje wszystkie swoje składniki odżywcze. Sklep internetowy Miesodlapsow.pl poleca taki sposób karmienia psa i proponuje gotowe porcje, zapewniające czworonogowi sycący i zbilansowany posiłek. Dowiedz się, na czym polega ten rodzaj żywienia. 

Dlaczego żywienie BARF to korzystna opcja dla psów? 

Wiele osób korzysta z dostępnych na sklepowych półkach, gotowych karm dla zwierząt. Jednak układając dietę pupila warto wziąć pod uwagę, że jest to mięsożerca, więc jego jadłospis powinien obejmować możliwie najwięcej naturalnych składników odżywczych. Dlatego mięso dla psa BARF, czyli surowe części, jest odpowiednim sposobem na zadbanie o prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego, nerwowego i krwionośnego. Poprawia wygląd sierści, chroni zęby, kości i stawy przed niedoborami witamin, a także dodaje energii.

Porcje dostępne na Miesodlapsow.pl są pozbawione wszelkiego rodzaju konserwantów, polepszaczy smaku czy barwników. To wygodna opcja dla każdego właściciela psa – od malutkich yorków, po duże rasy, jak berneński pies pasterski.  Jest to też świetny sposób żywienia dla czworonożnych alergików, bo skład w takiej karmie jest prosty i naturalny. 

Jakich składników dostarcza karma BARF? 

Niestety, również i w tym wypadku sprawa jest zależna od kilku czynników. Po pierwsze – rodzaj mięsa dla psa BARF. Może to być kurczak, wołowina, wieprzowina, a nawet ryby. Każdy typ ma inne wartości odżywcze, w różnych proporcjach. Istotna jest też zawartość podrobów, a także takich fragmentów jak kości czy chrząstki. Po drugie – suplementacja. Planując jadłospis, warto dodać do dania witaminy oraz świeże warzywa, a także jajka, uzupełniające te substancje, których brakuje w podawanym mięsie. Po trzecie – preferencje zwierzaka. Pupil może lubić niektóre smaki bardziej niż inne albo mieć alergię na konkretne składniki, wtedy posiłki muszą być dopasowane do niego. Najlepiej w trakcie żywienia psa metodą BARF (ale gotowymi suchymi i mokrymi karmami również) regularnie wykonywać badania krwi i zapewnić mu stałą kontrolę weterynarza. 

Podstawowymi składnikami dostarczanymi w tej diecie są: 

  • białko,
  • witaminy (w tym A, D i z grupy B),
  • tłuszcze (nasycone i nienasycone),
  • żelazo i wapń,
  • pozostałe mikro- i makroelementy.

Jak skomponować pełnowartościowy posiłek bazując na BARF?

Troszcząc się o zdrowie swojego psa, konieczne jest skomponowanie jadłospisu tak, żeby dostarczyć mu wszystkich niezbędnych składników. Dlatego bardzo ważne jest nie tylko podawanie różnych rodzajów mięsa, ale też fragmentów tuszy. Przygotowując posiłki, zapewnij w nich zarówno surowe mięso mięśniowe, jak i podroby, w tym żołądki z treścią, mielone szyjki czy wątróbkę, a także dodatek w postaci niewielkiej ilości warzyw i suplementów. 

Dobrym rozwiązaniem jest zakup przygotowanych już porcji na stronie Miesodlapsow.pl, a następnie przechowywanie ich w zamrażalniku. W ten sposób zachowują świeżość, walory smakowe i składniki odżywcze. Przed podaniem wystarczy odpowiednio wcześniej rozmrozić karmę i gotowe. 

Zadbaj o swojego pupila i postaw na dietę BARF!

Wiemy, jak ważne są zdrowie i witalność Twojego psiaka, dlatego zależy nam na dostarczaniu najlepiej skomponowanych posiłków, przygotowanych z wysokiej jakości, świeżego mięsa. BARF dla psa pozwala na unikanie w diecie zbędnych składników, jak zboża czy inne wypełniacze, a skupia się na uzupełnieniu niezbędnych do rozwoju składników odżywczych pochodzących z możliwie najbardziej naturalnego sposobu żywienia. Jeśli nie wiesz, jak zacząć albo co wybrać, skontaktuj się z naszym personelem, chętnie wyjaśnimy, na czym polega ta dieta. Zapraszamy do sklepu internetowego Miesodlapsów.pl!