Border collie

Rodzinne, niesamowicie inteligentne i wierne swojemu właścicielowi border collie są doskonałymi towarzyszami dla osób lubiących żyć aktywnie. Jest to wciąż jedna z tych ras, której przedstawiciele współpracują z pasterzami przy zaganianiu owiec. Bardzo żywy i lubiący wyzwania zwierzak uwielbia słuchać poleceń, a do tego niezwykle szybko się uczy.

Zdrowa dieta w przypadku tych psów ma nieprzeciętne znaczenie dla ich kondycji fizycznej. Choć powinna być wysokoenergetyczna, to nie może też być zbyt obfita, aby nie doprowadzić pupila do stanu nadwagi. Są na nią szczególnie narażone w wieku szczenięcym. Ważne, by podawana psom rasy border collie karma była bogata nie tylko w odpowiednio dobrane mięsa, tłuszcze czy witaminy, ale również minerały, w tym wapń, co pomaga chronić je przed różnymi chorobami.

jedzenie dla border colie

Karma dla border collie

Każdy właściciel dąży do tego, aby swojemu zwierzęciu zapewnić zdrowe jedzenie. Często pojawia się pytanie, jaka karma jest najlepsza? Odpowiedź może być jedna – naturalna. Dlatego podstawą żywienia border collie powinny być posiłki typu, oparte przede wszystkim na surowym mięsie i tłuszczach odzwierzęcych. Stanowią one najlepszy wybór dla tej rasy, jak i wszystkich innych psów. Taką mieszankę dodatkowo wzbogaca się dodatkiem warzywno-owocowym, złożonym z produktów odpowiednio przygotowanych dla układu trawiennego psa.

W naszym sklepie możesz nabyć surowe mięso dla swojego pupila. W ofercie znajdziesz ich różne gatunki, dzięki czemu możesz stworzyć bogate w mikro- i makroelementy posiłki, dzięki którym Twój zwierzak będzie pełen energii i sił do działania.

Karmienie border collie

Dobrze skomponowana dieta dla psa zależy nie tylko od rasy, ale i indywidualnych predyspozycji czworonoga. Współpracujące z pasterzami border collie będą wymagały jedzenia o wyższej kaloryczności niż przedstawiciele tej rasy, którzy są przede wszystkim towarzyszami rodzin. Nawet jednak jako pupile psy te wymagają wysokoenergetycznych posiłków. Z prostej przyczyny – uwielbiają się bawić i kochają długie spacery ze swoim właścicielem. Wybierając karmę typu, dostarcza się zwierzęciu wszystkiego, czego potrzebuje.